ESZK

Nehéz unatkozni az Energetikai Szakkollégiumban. Jól szervezett egyesület a miénk. Mindig van tennivaló a csoportokban, projektekben, amiknek a sikereire méltón büszkék lehetünk. Az egyik legfontosabb projekt a Tagfelvételi Bizottság. Mindig szükségünk van új, tehetséges tagokra, olyanokra, akik már az egyetemi éveik alatt is szeretnének többet tenni az elvártnál, és akik ki akarják próbálni magukat felelősségteljes helyzetekben. Keressük azokat az embereket, akik nyitott szemmel járnak, akiknek céljaik vannak és képesek tenni azért, hogy fejlesszék magukat. Az ESZK sikerének kulcsa ez a projekt. Rengeteg olyan tevékenységünk van, ami utánpótlás nélkül nem valósulhatna meg.

Az idei Tagfelvételi bizottság 5 taggal indult, akik közül nem egy ember volt már korábban projektag. A projekt alatt igazi barátságok szövődtek, egy összetartó csapat jött létre, akik sosem fogják elfelejteni a közös munkát.

Munka pedig akadt bőven. Az előző két TFB-ben is jelen volt már a pandémia, viszont ez volt az első teljesen online megtartott Tagfelvétel. Úgy kellett hirdetni a felvételünket, hogy személyesen senkivel se tudtunk találkozni. Ennek ellenére igyekeztünk megteremteni a személyes kapcsolatot a hallgatókkal. Nagy hangsúlyt fektettünk az óralátogatásokra mind a VIK-en, mind a GPK-n. Hirdetéseket tettünk közzé az ESZK közösségi média felületein, voltak vicces insta story-k és a közösségünket bemutató posztok.

A vízválasztó a Tagfelvételi est volt. A körülményekhez képest jól sikerült, több, mint tíz érdeklődő vett részt rajta. A jó hangulatot azok Szakkollégiumi tagok teremtették meg, akik eljöttek és lelkesedésükkel vezették az első online TF est-et. Ebből is látszik, hogy a pandémia alatt a mi kis közösségünk nem hogy szétesett, de még inkább összetartóbbá vált.

A TFest bizakodással töltött el minket, és nem is véletlenül, összesen 18 egyetemista jelentkezett az Energetikai Szakkollégiumba a 2021-es tavaszi félévben. Ekkor jött csak az igazi munka, hiszen várt ránk egy online Tagfelvételi Nap, amelynek koncepcióját teljesen újra kellett gondolni. A pandémia okozta nehézségek ellenére elmondható, hogy a jelentkezők kompetenciáinak felmérését sikerült a virtuális térbe átültetni. Természetesen ez nem sikerülhetett volna a segítőkész Szakkollégiumi tagok nélkül, akik ismét rendelkezésre álltak.

Egy szóval sikersztori a 2021-es tavaszi ESZK tagfelvétel. Ezt a legjobban a 14 új tagunk mutatja, akik már most szerves részét képezik a közösségünknek, csatlakoztak a különböző szervezeti egységekhez. Megalakultak a mentor családjaink, ahol gőzerővel folyik a munka. És vár még ránk egy bevonó tábor is, ha majd a COVID-helyzet is engedi!

H K Sze Cs P Szo V

Szakkollégiumok