ESZK

Ha érdekel az energetika, felcsigáznak a modern kor energiaipari megoldásai, vagy csak szeretnéd kiegészíteni és gyakorlatban is megismerni, esetleg bővíteni az egyetemen tanult tudásodat egy összetartó, motiváló társaságban, akkor köztünk a helyed! Jelentkezz az ESZK-be, hiszen nálunk olyan előnyökre, ismeretekre és kapcsolatokra tehetsz szert, amelyek hozzájárulnak a szakmai fejlődésedhez és a jövőbeli sikereidhez.

Mi is az az ESZK?

Az Energetikai Szakkollégium 2002-ben alakult gépész és villamosmérnök hallgatók együttműködésében. Széleskörű tevékenységeink közé tartoznak a nyilvános és belsős (csak tagjaink számára elérhető) programok. Nyilvános előadásainkon, vagy üzemlátogatásainkon már találkozhattál velünk, de legalább ennyi belsős programot is szervezünk: hard- és soft skill tréningeket, belsős előadásokat. Nálunk kibontakoztathatod a benned rejlő kreativitást és szakmai motivációt is, hiszen különböző DIY (Do it Yourself) projektekben vehetsz részt, vagy akár kipróbálhatod magad fórumok és előadások megszervezésében is. A Szakkollégium nevéhez számos szakmai és tudományos siker is fűződik, mivel lehetőséget és segítséget nyújtunk hazai, valamint külföldi konferencia-részvételekhez, publikálásokhoz, melyek által értékes szakmai kapcsolatokra is szert tehetsz. Nagy figyelmet fordítunk tagjaink tanulmányainak sikerességére is, bármilyen problémával is találod magad szemben, felsőbb éves tagjaink szívesen állnak rendelkezésedre, de TDK-ra való készülésben is számíthatsz rájuk.

Mindezekhez elengedhetetlen egy összetartó és inspiráló közösség, ezért gyakran szervezünk csapatépítő táborokat és olyan egyéb programokat, mint például paintball, közös főzés, társasjátékos esték vagy könnyedebb bulik. Bár a pandémia sok közös programunkat elmosta, de így se állt le a közösségi élet a Szakkollégiumon belül. Közös sport helyett, közös online gaming-eket, vagy akár online jógát szervezünk és egyéb COVID-kompatibilis programokon tartjuk a kapcsolatot. A vírushelyzet után remélhetőleg az elmaradottaknál is több eseményt tudunk majd megtartani.

A Szakkollégium tagjaként nem csak egy remek hangulatú közösség tagja lehetsz, de életre szóló barátságokat is köthetsz, akik később jó eséllyel a kollégáid is lesznek.

Ha felkeltettük érdeklődésedet jelentkezz hozzánk! Légy része a motiváló, energ(et)ikus csapatunknak, és tedd meg az első lépéseket egy sikeres karrier felé. Építsd a jövődet velünk! A jelentkezéshez csupán egy motivációs levélre és egy önéletrajzra van szükséged. További információkért és a jelentkezéshez keresd fel az eszk.org/tagfelvetel-t, vagy látogass el a Facebook és Instagram oldalunkra. Bármely kérdés esetén szívesen állunk rendelkezésedre ezeken platformokon vagy az alábbi email címen: felvetel@eszk.org

Várunk szeretettel!

Az Energetikai Szakkollégium