Hír

Magyarország honvédelmi minisztere pályázatot hirdet a Honvédelmi Minisztérium által folyósított Mészáros Lázár-ösztöndíj elnyerésére.

Az ösztöndíjra pályázatot nyújthatnak be a felsőoktatási intézmény nappali munkarendű felsőfokú alapképzésében, mesterképzésében vagy osztatlan képzésében hallgatói jogviszonyban, vagy nappali munkarendű szakképzés keretében tanulói jogviszonyban álló; továbbá iskolarendszerű, esti, levelező munkarendű, vagy távoktatásos formában, a Szakmajegyzék szerinti szakképzésben tanulmányokat folytatók.

Karunkról gépészmérnöki BSc, valamint energetikai mérnöki BSc – épületenergetikai specializációval lehet pályázni a pályázati kiírás szerint. A felhívás külön megemlíti a gépészmérnöki BSc épületgépészeti szakirányát is.

A pályázatok beérkezésének határideje legkésőbb 2022. január 7.

A pályázati felhívás és a pályázás menete az alábbi dokumentumokban található:
Pályázati felhívás

Pályázati adatlap