Állás

A Pan-European Seal Hálózat (PES) partneregyetemeként Egyetemünk kiemelkedő teljesítményt nyújtó hallgatói számára nyílik lehetőség, hogy pályázzanak a két intézmény, az EPO és az EUIPO által kínált 12 hónapos szakmai fizetett gyakorlati programokra.

A dedikált, mentor által kísért 1 tanévre szóló képzés három alappillére: a gyakornoki képzés, az online tanfolyamok és az egyéb képzések, mint a karrier-tanácsadás és a szaknyelvi tanfolyamok.

EPO (European Patent Office)
Díjazás: 2000 EUR/hó

Pályázhatnak:

• EPO tagállamok állampolgárai;
  • alapképzéses diplomával rendelkező hallgatók, végzéstől számított két éven belül

• mostani tanév tavaszi szemeszterében végző alapszakos hallgatók

• mesterszakos hallgatók

• doktorandusz hallgatók

• EPO-ban használt nyelvek közül egy nyelven minimum B2 szintű nyelvtudással rendelkezők (angol, francia vagy német)

EUIPO ( European Union Intellectual Property Office)
Díjazás: 1200 EUR/hó  (megemelt díj 2023 szeptembertől!)

Pályázhatnak:

• Európai Unió tagállamainak és jelölt országainak állampolgára vagy
  • Limitált számban harmadik országbeli jelentkezők (kb 10 hely a meghirdetett gyakornoki helyek számából)

Pályázás menete:
A pályázás két lépcsőből áll: elsőnként a BME belső pályázatán kell jelentkezni, majd az Egységes pontozási rendszer alapján kiválasztásra kerülnek azok a hallgatók, akiket a BME nominál. Ezután következik a második szakasz, amely során a nominált hallgatók önállóan jelentkeznek vagy az EPO, vagy az EUIPO jelentkezési felületén.

Jelentkezési határidő: 2023. Február 15.

További információt az alábbi linken olvashattok: