Sport

A Műegyetemi Vívókör 2016-ban kezdte meg működését, elsődleges célja, hogy a BME-n tanuló vívók számára rendszeres edzési lehetőséget biztosítson.
A megalakulás óta a csapat létszáma és eszköztára jelentősen bővült, az egyetem összes karjáról van sportoló a csapatunkban, és a vívás mindhárom fegyverneme (kard, párbajtőr, tőr) megtalálható nálunk.

Nagy hangsúlyt fektetünk a sportág népszerűsítésére, ennek érdekében évente nyílt edzést szervezünk, ahová várunk minden lelkes érdeklődőt, akik szeretnének közelebbről megismerkedni a vívással. Legutóbb egy éve a BME Sportnapon találkozhattatok velünk, ahol a jövőben is szeretnénk képviselni szeretett sportágunkat.

Körünk folyamatosan keresi a külföldi és belföldi lehetőségeket, hogy minél több hasonló, egyetemi korosztályú vívó közösséggel építsen ki kapcsolatot, aminek eredményeképpen lehetőségünk volt részt venni egy nemzetközi versenyen Kínában, nemrégiben pedig a BME társegyetemének (Karlsruhe Institute of Technology) vívócsapata látott minket vendégül egy edzőtábor keretében.

A versenyek sem maradnak ki a csapat életéből, minden évben részt veszünk a Magyar Egyetemisták és Főiskolások Országos Bajnokságán (MEFOB), ahol már évek óta rendszeresen a BME nyeri az összesített pontversenyt. Ezen felül lehetőség van csatlakozni a Műegyetemi Atlétikai és Football Club (MAFC) Vívó Szakosztályához is, így akár a Magyar Vívó Szövetség versenyein is egyetemi csapatban, azonos korosztályú vívótársakkal lehet indulni.

Amennyiben felkeltettük az érdeklődésedet, régen vívtál, vagy a jövőben szeretnél elkezdeni, keress minket bátran!
Email: muegyetemivivokor@gmail.com
Facebook oldal: facebook.com/muegyetemivivokor