Hír

Több kar hallgatói pályázhatnak közösen a 240. tanév alkalmából megvalósuló, egyedülálló élményt nyújtó látogatóközpont tervezésére.

A tervek szerint 2022 májusában nyílik meg a látogatóközpont, ahol a Műegyetem a BME-hez kapcsolódó kutatási eredményeket, érdekességeket és egyetemtörténeti mérföldköveket bemutatja. A Műegyetemi Látogatóközpont tervezett helye a BME Központi Épületének Aula mögötti, jelenlegi 3-4-5-ös terme.

A nyílt, titkos ötletpályázat a BME hallgatói indulhatnak (részletes pályázati feltételek a felhívásban), akik a megadott határidőig regisztrálnak a felhívásban megadott regisztrációs linken. A pályázaton minimum 3 fős csapatok vehetnek részt, felső korlát nincs. A pályázó csapatnak az Egyetem legalább 2 különböző karának hallgatóiból kell összeállnia. Egy szerző egy pályázatot adhat be.

Határidők:

A pályázati induláshoz az ingyenes regisztrációra 2021. október 15-ig van lehetőség.
A pályaművek benyújtási határideje 2021. október 18-án 12 óra.
A pályázat eredményét 2021. október 29-én hirdeti ki a bírálóbizottság.
A részletes pályázati felhívás tartalmazza a két helyszínbejárás időpontját és a kérdések feltételének határidejét is.

Wow, BME! hallgatói ötlepályázat részletes felhívása a 240. jubileumi tanév oldalán és a pályázat honlapján érhető el.