Tudomány

Szeretnénk figyelmetekbe ajánlani a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Energetikai Szakkollégium által szervezett országos Energetikai Tanulmányi Versenyt!

A versenyre olyan magyarországi és más kárpát-medencei országok középiskolás diákjainak jelentkezését várják háromfős csapatokban, akik érdeklődnek a fenntarthatóság, a környezettudatosság és az energetika iránt. A három forduló során megismerkedhettek az energetika alapjaival, az iparág aktuális kihívásaival, illetve olyan érdekes és jövőbe mutató fejlesztésekkel, mint az e-mobilitás vagy az okos villamos hálózat. A döntőbe jutó csapatokat színes és játékos feladatok, laboratóriumi mérések, illetve egyéb meglepetés szakmai és social programok várják!

Az ősszel induló megmérettetést elsősorban a reál tudományok iránt érdeklődőknek ajánljuk, hiszen a verseny során a középiskolában tanult matematika- és fizikatudásra szükség lehet!

Bővebb információkat az ESZK honlapján és a verseny Facebook oldalán olvashattok.